Rektör Prof. Dr. Yusuf Tekin, minik Elif’in hayalini gerçekleştirdi

Ankara Ağa Ceylan İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Elif Rana Özkök, CİMER’e bir profesör ile tanışmak istediğini yazdı. CİMER, Elif’in bu isteğini Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin’e iletti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Tekin de Elif ve annesi Necla Özkök’ü bugün makamında kabul ederek minik Elif’in bu hayalini gerçekleştirdi.

Tekin’e Özbekistan’dan Fahri Doktora

[ngg src="galleries" ids="27" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile Ali Şîr Nevâyî Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi iş birliğiyle “Doğumunun 580. Yılı Münasebetiyle Türk Dilinin Büyük Mektebi...

Afrika Konferansları II

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ile Akdeniz Havzası ve Afrika Medeniyetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle organize edilen Afrika Konferansları’nın ikincisi düzenlendi. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Mourad ADJABI’nin konuk olarak katıldığı programda, AHBVÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf TEKİN çevrimiçi olarak bir konuşma yaptı.

“Afrika Atasözleri Seçkisi 1” Kitap Tanıtım Toplantısı

Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü vesilesiyle “Afrika Kültür Evi” uluslararası projesinin bir ürünü olarak Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Akdeniz Havzası ve Afrika Medeniyetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKAF), Edebiyat Fakültesi Mütercim- Tercümanlık Bölümü ile Çeviri ve Kültürel Çalışmalar Lisansüstü Programının Afrikalı doktorantları ile Ankara’da bulunan 39 Afrika Büyükelçi Eşleri Derneği (ASHOM) ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle hazırlanan “Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1” Kitap Tanıtım Toplantısı yapıldı.

1921 Anayasası’nın Kabul Edilişinin 100. Yılı Ulusal Sempozyumu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’un himayelerinde gerçekleştirilen “1921 Anayasası’nın Kabul Edilişinin 100. Yılı Ulusal Sempozyumu”nun açılışı yapıldı. Açılışa katılan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf TEKİN ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR birer konuşma yaptı.

“Kaynaklarının Işığında Ahilik” Çevrimiçi Paneli

Ticaret Bakanlığı ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğiyle “Kaynaklarının Işığında Ahilik” konulu çevrimiçi panel düzenlendi. Panele Rektör Prof. Dr. Yusuf TEKİN ve Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin ERKAN katılarak birer açılış konuşması yaptılar.

“Milli Egemenlik ve Temsil” Uluslararası Sempozyumu

TBMM Başkanlığı himayelerinde Üniversitemiz ve Türk Tarih Kurumu’nun düzenlediği Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışı’nın 100.Yılında “Milli Egemenlik ve Temsil” Uluslararası Sempozyumu düzenlendi. Açılışa TBMM Başkanı Mustafa ŞENTOP, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf TEKİN, TTK Başkanı Prof. Dr. Birol ÇETİN ve davetliler katıldı. 3 gün süreli uluslararası sempozyuma siyaset bilimi, hukuk, uluslararası ilişkiler, iktisat, sosyoloji ve tarih gibi farklı disiplinlerden yerli ve yabancı çok sayıda bilim insanı katıldı

Tekin, TRT’den ödül alan öğrencileri kabul etti

[ngg src="galleries" ids="24" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]Bu yıl altıncısı düzenlenen "TRT Geleceğin İletişimcileri" yarışmasında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi radyosu "Radyo Genç İletişim" öğrencileri "Radyo Belgeseli" ve "Ev Hayat Dolu"...
Close